Môj príbeh

Volám sa Viliam Bendík. 12 rokov som pracoval s menšími prestávkami pre nadnárodné korporácie v manažérskych a riadiacich pozíciách. Do augusta 2013.

Moje zdravotné problémy a pramálo času na moju rodinu a dospievajúce deti ma nakoniec priviedli k jednoznačnému záveru. Ak to nezmením, prídem o to najcennejšie.

Samozrejme, nebolo to jednoduché. V dnešnom svete je príliš veľa neistoty, aby sa človek mohol rozhodnúť jednoducho a bez rizika pre niečo úplne nové a nepoznané. Napriek tomu som sa rozhodol, že urobím prvý krok. To bolo najťažšie. Teraz už viem, že to stálo za to.

Odkedy som začal písať nový príbeh môjho života, stretol som mnoho zaujímavých ľudí. Začal som pracovať na mnohých nových projektoch. Schudol som 25 kilogramov, krvný obraz som dostal v priebehu necelého roka do normálu a zbavil som sa tabletiek “liečiacich” hypertenziu (vysoký krvný tlak), ktoré som mal užívať doživotne. Trávim podstatne viac času s mojou rodinou. Začali sme spoločne objavovať nové veci, o ktorých som už veľmi dlho ani len nesníval.

Znovuobjavil som aj svoje staronové koníčky – fotografiu a film. V roku 2016 som v spolupráci s mojimi priateľmi uviedol na niekoľkých slovenských a českých festivaloch filmový príbeh dvoch kamarátov, ktorí spojili behom počas jedného dňa 12 vysokotatranských chát – 12CH VYSOKÉ TATRY TRAIL. Film ocenili diváci na festivale v Trenčíne, a to bola motivácia do nových príbehov na filmovom plátne.

V marci 2016 som začal pracovať na svojom zatiaľ najkomplexnejšom filmovom projekte KROKY NA HRANE. Šesť ultrabežcov sa rozhodlo zabehnúť autentickú trasu úteku dvoch Slovákov z koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau do Žiliny. Rudolf Vrba a Alfred Wetlzer sa stali súčasťou môjho života nielen počas trvania projektu. Realizácia rovnomenného filmu Kroky na hrane trvala viac ako jeden a pol roka. Premiérou v októbri 2017 sa to však ešte len začína…

Ak ťa môj príbeh zaujal, sleduj ma aj na sociálnych sieťach:
Krátke foto príbehy nájdeš na mojom Instagrame.
Filmové minipríbehy, ale aj väčšie projekty nájdeš na mojej Facebook stránke.
Filmy a trailery k filmovým projektom nájdeš na VIMEO.

A Beautiful Day Series: Moje zážitky v krátkych videách

Zažiť nádherný deň môžeš v akomkoľvek počasí na akomkoľvek mieste. Jediné, na čom záleží, je dobrá spoločnosť, v ktorej ho stráviš. Na svojich cestách mám so sebou vždy svoju kameru (minimálne vo svojom telefóne). Zo svojich zážitkov s rodinou alebo dobrými priateľmi vždy vytvorím krátky video príbeh a rád sa oň podelím s tebou. Možno ťa to inšpiruje a vyberieš sa tam so svojimi priateľmi či rodinou. Prihlás sa na odber môjho YouTube kanálu (subscribe) a sleduj moje nové zážitky. Prajem ti nádherný deň!

 

Zdieľajte ak sa Vám páčilo:

4 thoughts on “Môj príbeh”

 1. Vilo, velmi pekny blog. naozaj super citanie. prajem este vela inspirativnych zazitkov nech mas o com pisat.
  slovenske hory a hole sa nam pekne rozbehali. mozno niekedy v tatrach ci fatrach na seba narazime.
  nech ti to v zdravi bezi aj nadalej.

  1. Miro dakujem velmi pekne za povzbudive slova. Mam uz dalsi material, tak sa musim do toho hned pustit, aby bolo co citat 🙂
   Vidime sa v horach. Ahoj.

 2. Veľmi inšpirujúce a dúfam, že niekedy bude príležitosť si ísť spolu zabehať. Rád spoznám osobne viac z môjho pohľadu úspešného človeka.

Comments are closed.