Nový rok 2018 s rodinou a priateľmi

Záver každého roka a vítanie toho nového je pre mňa vždy vynikajúcou príležitosťou stretnúť rodinu a najlepších priateľov.

dvadsať rokov v najlepšej spoločnosti a na milovanom mieste – rodinnej chalupe v Pavľanoch. Prechádzky v Levočských vrchoch, silvestrovská párty, Dario G, spomienka na deda, prvý ranný beh v novom roku, hry, smiech a tiramisu

Nový rok 2018 - Tiramisu

Rok 2017 bol pre mňa v mnohých smeroch veľmi zvláštny a poučný. Mojím najväčším pracovným projektom bola realizácia filmu Kroky na hrane. Po nakrúcaní v apríli sme film oficiálne uviedli 19. októbra v Múzeu holokaustu v Seredi. V novembri na festivale HORYZONTY v Trenčíne získal GRAND PRIX aj CENU DIVÁKOV.

Projekt Kroky na hrane je zároveň niečo, čo ma dokonale prekvapilo, mnohokrát poničilo, viackrát potešilo, veľa naučilo, rozhádalo (v dobrom) s priateľmi, prinútilo zamyslieť nad mojím životom, naučilo čítať knihy rýchlosťou blesku a oveľa viac rozmýšľať nad krokmi, ktoré robím. Ďakujem za všetky tieto dary a verím, že toto je opäť len začiatok niečoho nového.

Práca na tomto projekte bude zároveň jednou z mojich najväčších výziev v roku 2018. Spolu s bežcami chceme film odpremietať na čo najväčšom počte základných a stredných škôl na Slovensku a diskutovať s deťmi a študentami o význame dobra v našom živote. Dúfam však, že sa nám podarí zrealizovať aj ďalšie zaujímavé, nielen filmové, príbehy.

Ak chcete o všetkých nových veciach vedieť ako prví, prihláste sa na odber noviniek. Dáme vám vedieť o našich projektoch vždy ako prvým.

Do nového roka želám nám všetkým, aby sme zažívali čo najviac dobra. A nielen v novom roku, ale počas celého života. Je to len na nás. PF 2018!

Ak ťa zaujímajú nové príbehy v krátkych videách, prihlás sa na odber (subscribe) môjho YouTube kanálu. Prajem ti nádherný deň!

 

Zdieľajte ak sa Vám páčilo:

3 thoughts on “Nový rok 2018 s rodinou a priateľmi”

 1. K tomu čo si napísal Vilo ťažko niečo dodať, podstatu blízkosti aj v takéto dni – kedy to často aj intenzívnejšie preciťujeme, si podal výstižne a za takýmto silvestrovským “setom” sa zacnelo asi mnohým, resp. možno aj pripomenulo podobne zaužívané zvyky, stretnutia, miesta, spomínania na zážitky, či na niektorých z blízkych, ktorí tu už s nami nie sú.
  Nech sa tie húževnaté a cnostné plány darí napĺňať, obohacovať priestor či na školách, sálach, médiách, potrebnými postojmi, otázkami, dialógmi.
  Aj k tomu želám ako tebe tak i blízkym, veľa síl, zdravia, podpory, záujmu a pozitívnej odozvy!
  Rád priložím ruku “do ohňa” pri spracovaní aj ožehavých tém. Verím že odhodlanie s akým vznikli Kroky na hrane, bude mať dlhé pôsobenie a plány aké si spomínal, sa podarí naplniť.

   1. Ďakujem Vilo, aj za dodanie istej motivácie, veď ako lepšie naložiť so všednosťou dní, keď väčšine z nich sa dá dať taký zmysel, presahujúci ich 24hodinovú dĺžku života 🙂 A sú to práve takéto výzvy, keď sa obzeráme viac okolo seba, menej do vlastného obrazu v zrkadle, čo tak nakopávajú a posúvajú vpred. Jedna vec sú zaujímavé, silné posolstvá, či ukazovanie cesty ako sa premôcť, nachádzať v sebe vôlu, pokoru, úctu (k ľuďom, ich príbehom, v neposlednom rade k prírode..) a tak inšpirovať druhých (možno aj k zmene života k lepšiemu), čo samo o sebe určite teší, v nejakej miere uspokojuje, ale ďalší level je, keď to má silnú odozvu a poriadne to rezonuje.
    Veľa ďalších audiovizuálnych rezonancií, presakujúcich davmi! Šťastný NR aj Tebe, nech je štedrý ako toten vianočný stôl, akurát to nemusí byť o jedle 😀

Leave a Reply